Nie ważne jak bardzo cieszy nasz nowo zakupiony samochód, za kilka lat zajdzie potrzeba wymiany na inny, nowszy model. Z biegiem lat koszty bieżącej eksploatacji wiekowego pojazdu zaczynają narastać w lawinowym tempie. Auto praktycznie przez cały czas wymaga jakichś inwestycji. Czasem są to to drobiazgi, czasem bardziej poważne usterki. Ale nawet nie wpływające na bezpieczeństwo jazdy drobne usterki potrafią się kumulować, generując coraz to większą kwotę. Usunięcie ich wszystkich nie gwarantuje ani wzrostu wartości auta ani nie zmniejszy jego przyszłej awaryjności.

Samochód to ogromny zbiór składowych współpracujących ze sobą części. Wymieniając jedną z nich nie regenerujemy w cudowny sposób pozostałych elementów z nią współpracujących. Auto starzeje się, a czasem jedynym remedium na taki stan rzeczy jest pozbycie się go za możliwie jak największą kwotę.

Przygotowanie auta do sprzedaży

Zakładając, że zamierzamy samodzielnie sprzedać pojazd prywatnemu odbiorcy, musimy w pierwszej kolejności zadbać o wygląd naszego auta. Przymierzając się do sprzedaży warto pamiętać, że kupuje się oczami, a procesowi towarzyszy sporo emocji. Aby auto „wpadło w oko” nabywcy, warto zadbać o to, by zrobiło dobre pierwsze wrażenie. W tym celu konieczne jest dokładne umycie auta. Samochód myjemy dokładnie, nie pomijając żadnych zakamarków. Porysowany i wyblakły lakier dobrze jest potraktować delikatną polerką, wosk jest nieodzowny. To niedrogie zabiegi, ale lśniące auto przyciąga wzrok i sprawia, że, paradoksalnie, mniejszą uwagę przykłada się do drobiazgów takich jak ślady rdzy, czy poważniejsze usterki lakiernicze, takie jak drobne wgniecenia, czy nawet punktowe uszkodzenia lakieru.

przygotowuje auto do sprzedaży

Z równą starannością traktujemy wnętrze pojazdu. Niedopuszczalny jest kurz, piasek czy też błoto. W bagażniku nie powinno się znajdować nic, poza fabrycznym wyposażeniem. To świetnie, że posiadamy kable rozruchowe, super jeśli mamy linkę holowniczą. Ale przed sprzedażą należy usunąć je z bagażnika. Mogą podsunąć potencjalnemu kupcowi pomysł, że auto jest awaryjne i często wymaga takiego wsparcia. Sprzątając wnętrze auta warto wymienić na nowe elementy takie jak dywaniki i nakładki pedałów. To niedrogi zabieg, ale efekt prezentuje się bardzo korzystnie. Dobrze jest kilka razy użyć auta, żeby nowe elementy nie raziły potencjalnego klienta nowością. Mają być nie zużyte, ale niekoniecznie nieskazitelne. Opony i plastiki warto potraktować specjalnymi preparatami które nadadzą im połysku. Efekt nie utrzyma się zapewne zbyt długo, ale na czas sprzedaży wystarczy.

Sprzedaż samochodu z usterką

Jeśli chodzi o usterki mechaniczne, usuwamy tylko te, które mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy, a jednocześnie nie są zbyt drogie w naprawie. Kupujący powinien móc odjechać naszym autem, a nie na lawecie, jednak nie za wszelką cenę. Jeśli koszt naprawy jest duży, czasem zwyczajnie nie warto się na nią decydować. Wszystkie te czynności kosztują sporo pracy i nie gwarantują spodziewanego zysku. Rynek rządzi się swoimi prawami. Najpewniejszą metodą sprzedaży używanego pojazdu jest skorzystanie z oferty profesjonalnych autoskupów. Przykładem takiej firmy może być www.skupautpomorskie.pl. W przypadku sprzedaży samochodu do skupu nie musimy poświęcać autu czasu, bo jego wartość zostanie oceniona przez profesjonalistów. Niewątpliwym plusem takiej sprzedaży jest szybkość transakcji. Prywatne próby, w szczególności w przypadku mniej popularnych modelów aut, mogą zająć kilka miesięcy.

sprzedaje samochód

1 KOMENTARZ

  1. Z pewnością auto, które dobrze się prezentuje sprzeda się szybciej, dlatego warto je przed pokazaniem potencjalnemu kupującego dokładnie wyczyścić, np. przy pomocy produktów takich jak te dostępne w
    urtownia chemiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here