Rejestrator jazdy to coraz popularniejszy gadżet w samochodzie. Pozwala filmować wszystko, co dzieje się na drodze, a także, gdy pozostawimy nasz pojazd na parkingu. Funkcjonalne i przydatne – tak można ocenić to urządzenie. Co zatem powinna zawierać dobra kamera samochodowa? O wielu jej funkcjach i parametrach dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego warto mieć kamerę samochodową?

Kamera samochodowa to gadżet, który sprawdzi się prawie w każdym aucie. Nagranie z rejestratora może stanowić dowód w sprawie odnośnie winy podczas wypadku lub kolizji. Możemy również bez problemu nagrywać filmy poklatkowe oraz robić zdjęcia podczas naszej podróży samochodem. Innym czynnikiem jest to, że zabezpiecza nas przed kradzieżą. Niezależnie czy kamera pracuje, czy nie, to dodatkowe czujniki oraz tryby pracy uruchomią się w odpowiednim momencie i nagrają całe zdarzenie.

Idealny rejestrator jazdy to…?

Jeśli chcemy, aby kamera spełniała wszystkie nasze funkcje, musi przede wszystkim nagrywać wyraźny i czytelny obraz. Odpowiada za to rozdzielczość, która powinna być Full HD lub większa, np. 4K. Ważny jest również kąt widzenia, umożliwiający zarejestrowanie obrazu również z pasa ruchu obok. Dobra kamera samochodowa powinna mieć wspomniane tryby pracy: parkingowy, detekcję ruchu, a także czujniki ruchu. Pozwolą na bardziej intuicyjne działanie urządzenia oraz nagrają wszystko, co dzieje się, gdy pozostawimy nasz samochód na postoju. Zwróć również uwagę na obiektyw, a także na kartę pamięci. Dużo miejsca na karcie umożliwia na zmieszczenie dużej ilości materiału video.

Przydatne funkcje wideorejestratora

Odpowiednia kamera samochodowa powinna mieć również szereg innych, dodatkowych funkcji, które sprawią, że użytkowania stanie się dużo prostsze. Część z nich zabezpiecza również nasze nagrania lub są opcjami, które ułatwią nam jazdę. Oto kilka z nich:

  • G-Sensor – czujnik wstrząsu. Podczas wypadku lub poważnej kolizji będziemy mieć pewność, że nagranie zostanie zapisane i oznaczone kłódką, a więc nie usunie się, gdy mamy w urządzeniu nagrywanie w pętli.
  • GPS – nawigacja w kamerze to popularne rozwiązanie. Zapisuje trasę, wskazuje nam drogę, a także kontroluje prędkość.
  • WiFi i Bluetooth – pozwala oglądać obraz na żywo na telefonie komórkowym, przesyłać nagrane filmy oraz zdjęcia na smartfon, komputer, a także portale społecznościowe.
  • Nagrywanie nocne (tryb nocny) – kamera samochodowa powinna posiadać diody podczerwieni (IR). Będzie wówczas odporna na światło latarni oraz świateł samochodów.
  • Dźwięk – duża ilość urządzeń ma możliwość nagrywania swoich filmów z dźwiękiem. Mamy tym samym cały zapis ścieżki audio, co pozwala na dodawania własnych komentarzy.

Funkcji dodatkowych w kamerach samochodowych jest duża ilość. Wybierając urządzenie, musimy dokładnie zastanowić się, co będzie dla nas najlepsze i czego potrzebujemy. Warto poszukać modeli rejestratora jazdy w sklepie internetowym – dużo korzystniejsza cena, a także szereg dodatkowych akcesoriów w zestawach. Dlatego kamerki do samochodu w sklepie SmartCams to odpowiednia opcja dla tych, którzy cenią sobie dobry sprzęt wysokiej jakości z atrakcyjną ceną.

źródło zdjęcia: freepik.com


Zobacz ranking transmiterów bluetooth do samochodu

3 KOMENTARZE

  1. Planuję zakup kamery samochodowej i zależy mi na tańszym sprzęcie lepszej jakości. Znalazłem coś takiego – kamery samochodowe GoGEN. Nigdy nie słyszałem o marce, ale jej produkty wydają się posiadać wszystkie potrzebne funkcje. Ktoś używał?

  2. Długo szukałem genialnej kamery, która w najlepszej jakości nagra mi całą trasę. Znalazłem dopiero po kilku słabych wyborach. Najlepsza według mnie jest XBLITZ Z4! Polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here