Warszawa – to nie tylko stolica naszego kraju, ale także miejsce warte odwiedzenia. To świetny kierunek podróży na weekend. Co zatem warto zobaczyć w Warszawie?

Plac Zamkowy   

Zamek znajdujący z się w tym miejscu to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Został on w  czasie II wojny światowej wysadzony, a jego odbudowa rozpoczęła się w latach 70. XX wieku. Co roku w listopadzie istnieje możliwość bezpłatnego zwiedzania znajdujących się w jego w murach muzeów.  

 

Starówka   

Obecnie na Staromiejskim Rynku, w miejscu ratusza stoi kopia pomnika Warszawskiej Syrenki. Z uwagi na kilka prób wandalizmu, jej oryginał znajduje się w Muzeum Historycznym. Starówkę wyróżniają przepiękne kamienice, które stanowią udaną rekonstrukcję tych stojących tutaj w XVII i XVIII wieku.  Bez wątpienia Starówka stanowi miejsce, które obowiązkowo trzeba odwiedzić podczas wycieczki po Warszawie. Jeżeli nie mamy wystarczających środków na ten cel to pomocne mogą okazać się pożyczki online. Ich zaletą jest szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online, jak każde zobowiązanie, wymagają spłaty w przyszłości. 

 

Ulica Miodowa  

Warta odwiedzenia jest również ulica Miodowa, na której znajduje się wiele rezydencji z przełomu XVII i XVIII wieku. Tutaj zobaczymy Pałac Brochów, który wykonany jest w barokowo-klasycystycznym stylu. Był on wzniesiony przez ówczesnego kanclerza koronnego Jana Brocha. Obecnie jest on siedzibą prymasa Polski. Na tej ulicy wzniesiony są także Pałace Branickich, Biskupów Krakowskich i Młodziejowskich. Niedaleko nich położony jest pomnik Nike.  

 

Krakowskie Przedmieście    

Będąc w Warszawie nie sposób nie wybrać się chociaż na krótki spacer po Krakowskim Przedmieściu. W tej urokliwej części miasta warty obejrzenia jest taras widokowy znajdujący się nieopodal Kościoła Akademickiego. Wejście kosztuje zaledwie 6 złotych, a po przeprawie po 150 schodkach czekają nas niesamowite widoki. Warto tę atrakcję zaplanować na wieczór, a widoki będą jeszcze cudniejsze. Bez wątpienia warto zobaczyć także Grób Nieznanego Żołnierza oraz Teatr Narodowy. Jeżeli nie mamy wystarczających środków finansowych na weekend w Warszawie to pomocne mogą okazać się pożyczki online.  

 

Ulica Foksal  

Mieści się tutaj Pałac Zamoyskich z XIX wieku, wykonany w stylu neorenesansowym. Obecnie to bardzo urocze miejscu, w którym znajduje się restauracja. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here