Niezawodność, dostępność pojazdów specjalnych i spora nośność – to najważniejsze zalety samochodów MAN. Cechują one też firmowane przez firmę części zamienne.

Czym jest marka MAN?

MAN to jedna z marek, które na rynku samochodów ciężarowych dostępne są zdecydowanie najdłużej. Pierwsze pojazdy wyjechały z niemieckiej fabryki już w roku 1915, a więc przeszło 100 lat temu. Przez ten czas firma zdobyła szerokie uznanie na całym świecie, o czym najlepiej świadczy fakt, że są wykorzystywane na wszystkich kontynentach, a poza tradycyjnymi zastosowaniami, są też chętnie wybierane przez kierowców ze świata motosportu – w tym tych startujących w rajdzie Dakar. Wyróżniają się przede wszystkim sporą DMC (do 41 ton w największych modelach) oraz mnogością dostępnych opcji (ciągniki, ciężarówki z podwoziem z kabiną, pojazdy specjalistyczne takie jak cysterny bądź betoniarki oraz vany). Duże zainteresowanie autami tej marki sprawia, że na wysokim poziomie utrzymuje się również zapotrzebowanie na części MAN, które możemy kupić na truck-man.pl.

Oryginalne części czy zamienniki?

Pytaniem, na które muszą odpowiedzieć sobie właściciele samochodów MAN jest to, czy kupować oryginalne części firmy czy też zdecydować się na zamienniki. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości i pełnej kompatybilności z pozostałymi podzespołami, powinniśmy zainteresować się oryginalnymi częściami MAN. Niemiecka marka starannie dobiera podwykonawców, a wszystkie firmowane przez nią części przechodzą szczegółową kontrolę jakości. Dzięki temu wyróżniają się dużą wytrzymałością, więc za ich zakupem przemawiają też względy ekonomiczne. Płacąc raz za część wysokiej jakości, znacząco minimalizujemy ryzyko kolejnej awarii w bliskiej perspektywie czasowej i tym samym sporych, zbędnych wydatków.

Czemu warto zdecydować się na części MAN?

O oryginalnych częściach MAN dobrze świadczy też fakt, że wszystkie z nich objęte są dwuletnią gwarancją. Inżynierzy niemieckiej firmy dobrze zdają sobie też sprawę z tego, że dla właściciela auta ciężarowego źródłem największych strat są przestoje. By w razie awarii okres bezczynności pojazdu by jak najkrótszy, MAN stworzył sieć centrów logistycznych European Logistic Center (ELC). Jeśli danej części nie ma w magazynie dystrybutora, dzięki temu systemowi, może ona zostać dostarczona do warsztatu nawet w ciągu jednej nocy.