Awarie samochodów zawsze stanowią pewnego rodzaju kłopot, w szczególności gdy musimy znaleźć dobrego mechanika. Oczywiście najprostszym sposobem jest wybór autoryzowanego serwisu. Jeżeli mamy nowe auto to przede wszystkim naprawa silników jest jak najbardziej wskazana w takim serwisie, jednak gdy mamy starszy samochód to może nam się to nie opłacać. Niestety, ze względu na wysokie ceny w autoryzowanych serwisach nie wszyscy mogą sobie pozwolić na naprawy w nich. Jak więc znaleźć odpowiedni warsztat samochodowy, w którym naprawa silników, hamulców czy też pasków rozrządu w naszych autach nie będzie dla nikogo problemem?

Oto kilka wskazówek czym sugerować się przy wyborze mechanika:
– podejście mechaników do klienta i zlecenia,
– kwalifikacje mechaników,
– stan i porządek w warsztacie,
– wyposażenie warsztatu,
– opinie znajomych,
– opinie na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

ZAPYTAJ ZNAJOMYCH

Poszukiwania mechanika rozpocznij od zasięgnięcia opinii wśród swoich znajomych. Przecież każda osoba mająca samochód musi go gdzieś serwisować. Rodzina, przyjaciele czy też współpracownicy mogą dać Ci najlepsze informacje na temat działających w Twojej okolicy warsztatów samochodowych. Jest to normalne, że nasi znajomi, nie będą działać na naszą niekorzyść i nie polecą nam nieprofesjonalnej firmy. Warto jednak zapytać ich o szczegóły naprawy np. kiedy miała miejsce usterka oraz jej rodzaj. Jest to ważne przy poważnych awariach, ponieważ przez jeden warsztat na przestrzeni lat może przewinąć się wielu mechaników i co za tym idzie poziom usług firmy może ulec zmianie. Pamiętajmy, że nie dla każdego mechanika naprawa silników będzie łatwym zadaniem więc lepiej się upewnić czy warsztat działa dalej na wysokim poziomie.

SPRAWDŹ FORA INTERNETOWE ORAZ STRONY WARSZTATÓW

Jeżeli nie masz się kogo poradzić na temat zlokalizowanych w Twojej okolicy warsztatów, zawsze możesz zaglądnąć do internetu i przeszukać fora internetowe, na których możesz znaleźć wiele potrzebnych i ciekawych informacji. Istotne przy wyborze konkretnego serwisu mogą okazać się również opinie w mediach społecznościowych. W ten sposób udało mi się odkryć bardzo dobry warsztat w okolicy http://nowymotor.pl/, którego zawsze odwiedzam jak tylko mój pojazd zaczyna szwankować.

Możesz również odwiedzić stronę internetową warsztatu i sprawdzić jakie usługi oferuje, jakie kwalifikacje posiadają mechanicy tam pracujący oraz jak długo działają na rynku. Warto więc sprawdzić w internecie statystki oraz dostępne informacje na temat wybranego warsztatu samochodowego.

WYPOSAŻENIE WARSZTATU

Warto sprawdzić jakim sprzętem dysponuje warsztat samochodowy. Podczas niektórych prac użycie odpowiedniego sprzętu np. podnośnika kolumnowego skraca czas pracy i w konsekwencji obniża koszty naprawy. Ważny jest również sprzęt do diagnostyki, ponieważ obecnie większość samochodów wyposażona jest w dużą ilość elektroniki i diagnoza możliwa jest tylko przy użyciu odpowiedniego komputera diagnostycznego.

Pamiętaj, że znalezienie dobrego i profesjonalnego mechanika nie jest najłatwiejszym zadaniem, dlatego poszukując odpowiedniego specjalisty, poświęć trochę czasu aby dokładnie go sprawdzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here