Odpowiednie opony i dobrej jakości, sprawne wycieraczki samochodowe mają istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa i komfort podróży w trudnych warunkach atmosferycznych, w szczególności, podczas jazdy w deszczu. Pierwsze odpowiadają za dobrą przyczepność od nawierzchni jezdni oraz właściwe odprowadzenie wody spod kół pojazdu. Rola wycieraczek samochodowych polega natomiast na zapewnienie kierowcy odpowiedniej widoczności.

Odpowiedni stan techniczny wycieraczek samochodowych jest często bagatelizowany przez kierowców. Nie wszyscy w pełni zdają sobie sprawę z tego, iż dobra widoczność wpływa na właściwą ocenę sytuacji na drodze, która to z kolei ma decydujący wpływ na odpowiedni czas na reakcji kierowcy. Stan techniczny wycieraczek należy zatem regularnie kontrolować, a w momencie stwierdzenia pierwszych objawów ich zużycia, niezwłocznie wymienić na nowe. Szczególną uwagę należy poświęcić wycieraczkom, przygotowując samochód do sezonu jesienno-zimowego oraz ponownie zweryfikować skuteczność ich działania po jego zakończeniu. To właśnie o tej porze roku będziemy korzystać z wycieraczek najczęściej, a ich intensywna praca w tym okresie może spowodować ich znaczne wyeksploatowanie.

Decyzję o wymianie wycieraczek na nowe powinniśmy podjąć w momencie pojawienia się smug na szybkie, nieprzyjemnych dla ucha odgłosów towarzyszących ich pracy oraz w każdym inny przypadku, gdy szyba samochodowa nie jest właściwie oczyszczana w czasie jazdy. Przy zakupie nowych piór nie powinniśmy zwracać uwagi wyłącznie na ich cenę. Przede wszystkim należy upewnić się, że kupujemy odpowiedni rodzaj i długość wycieraczek. Warto sprawdzić jakiego typu wycieraczki rekomendowane są przez producenta posiadanego pojazdu.

Wybór odpowiednich wycieraczek

Kupując wycieraczki do swojego auta, będziemy mieli do wyboru:

  • Zwykłe wycieraczki szkieletowe, czyli standardową, znaną od lat konstrukcję doskonale sprawdzającą się starszych modelach aut oraz w samochodach klasycznych.
  • Wycieraczki płaskie, w które fabrycznie wyposażana jest obecnie większość nowych samochodów. Płaska wycieraczka to nowoczesna, pozbawiona szkieletu, konstrukcja o mocno aerodynamicznych kształtach, której gumowe pióro idealnie przylega do szyby na całej swojej długości.
  • Wycieraczki hybrydowe, czyli innowacyjne połączenie wycieraczki klasycznej z wycieraczką płaską. Podobnie jak w przypadku wycieraczki płaskiej, również hybrydowa odmiana charakteryzuje się wysoką skutecznością w oczyszczaniu szyby samochodowej za sprawą idealnie przylegającego do niej gumowego pióro. W wycieraczkach hybrydowych widoczny jest jednak szkielet, na którym zostało osadzone pióro wycieraczki.
  • Wycieraczki dedykowane, których montaż, z uwagi na indywidualną konstrukcję mocowania do ramienia, możliwy jest wyłącznie w wybranych modelach danego producenta.

Gdzie kupić dobre wycieraczki?

Odradzamy zakup niemarkowych wycieraczek dostępnych „wszędzie”, w tym także na półkach w marketach. Ich jakość i trwałość niejednokrotnie budzą wiele zastrzeżeń, a uniwersalne zaczepy mocujące mogą być przyczyną przykrej niespodzianki na drodze podczas jazdy w deszczu.

Polecamy zakup produktów znanych marek, w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. W trosce o niską cenę warto rozważyć zakup wycieraczek bezpośrednio od ich producenta. Jedną z takich firm jest polski producent wycieraczek samochodowych firma Dipp.

Produkty marki Dipp obecne są na naszym rynku od prawie dziesięciu lat i przez ten okres zyskały szerokie grono swoich zwolenników. Oferta producenta to przede wszystkim wysokiej jakości wycieraczki płaskie, hybrydowe i dedykowane, które dzięki specjalnym adapterom można montować w starszych modelach pojazdów. Wycieraczki Dipp bez problemu znajdziemy w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym oraz zakupimy bezpośrednio od ich producenta na stronie dipp.pl

płaskie wycieraczki firmy dipp

W trosce o bezpieczeństwo własne, podróżujących z nami pasażerów oraz innych użytkowników drogi sprawdzajmy regularnie stan opon i wycieraczek samochodowych w naszym aucie.

1 KOMENTARZ

  1. Wycieraczki bezszkieletowe wyposażone w ramię wraz z piórem stanowiącym integralną część. Wyróżniają się zmniejszonymi oporami powietrza, co przekłada się na design i mniejsze szumy w czasie szybkiej jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here