Lubimy duże, praktyczne samochody – udowadnia to niesłabnąca popularność Fiata Tipo, jednego z najbardziej lubianych aut w naszym kraju. Niepozbawione uroku, przestronne i eleganckie, z powodzeniem znajduje miejsce na naszych podjazdach. Co ciekawego wydarzyło się od momentu wypuszczenia pierwszego Tipo do dziś? Sprawdźmy.

Jeśli kompakt, to tylko Fiat Tipo

Z Tipo mamy przyjemność jeździć od 2015 roku. Już wtedy zainteresował rzeszę kierowców, którzy poszukiwali auta wygodnego, ergonomicznego, ale przy tym eleganckiego. Fiat znakomicie wbił się w rynek, proponując samochód w sam raz zarówno dla rodzin, jak i kierowców zainteresowanych kupnem modelu, który pretendowałby do miana miejskiej limuzyny.

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Model zyskał uznanie także w kwestii bezpieczeństwa: teksty Euro NAP wyraźnie pokazały, że Fiat nie zapomniał o tak istotnym elemencie. Zadbał, aby Tipo wyposażony został w niezbędne systemy: ABS, 6 poduszek powietrznych, asystent awaryjnego hamowania czy system zapobiegający dachowaniu to tylko wybrane z nich. Wraz z rozwojem technologii nieco się w tej kwestii zmienia – oczywiście na lepsze.

Obecnie kierowca dysponuje takimi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa, jak ESC, który zapobiega utracie panowania nad samochodem w trakcie poślizgu, system Hill Holder przeznaczony do utrzymania auta w ryzach na wzniesieniu, a także TPMS, czyli system monitorowania ciśnienia w oponach.

Daj się zaczarować

Nie ukrywajmy jednak – auto oceniamy głównie ze względu na jego możliwości jezdne oraz prezencję. Na tym polu Fiat Tipo również wykazał się świetnym wyczuciem. Nowe modele ulepszone zostały o rozwiązania, które zwiększają jego atrakcyjność w oczach kierowcy. Linia nadwozia nabrała więcej drapieżności, a wnętrze stało się jeszcze wygodniejsze za sprawą wyprofilowanych foteli. Do tego  dopracowany w każdym szczególe kokpit oraz powiększona przestrzeń zarówno z przodu, jak i w miejscu dla pasażerów czy bagażniku to elementy, które trudno pominąć przy wystawianiu Tipo najwyższej noty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here