Gdzie znaleźć odpowiednie części do aut ciężarowych? Wpisując w wyszukiwarkę: części TIR, często natkniesz się na miejsca nie do końca obeznane w temacie. Czym się kierować, szukając sprzedawców części do aut ciężarowych?

Dobre części zamienne do TIR-ów

Czym powinien charakteryzować się dobry sklep z asortymentem dla ciężarówek? Przede wszystkim powinni go prowadzić ludzie z pasją. Pojazdy powyżej 3,5 tony to nie samochód osobowy. Psują się w nim i zużywają zupełnie inne rzeczy – klocki hamulcowe oraz masa innych podzespołów. Obecnie trudno znaleźć chociażby tak podstawowe produkty, jak ucho do mocowania ładunków czy ucho dyszla przyczepy. Musisz zdać sobie sprawę, iż dobry sklep z częściami dla TIR-ów będzie je miał. Może się okazać, że dysponuje także częściami do ciągników siodłowych czy autobusów. Ważna jest również szybka dostawa oraz dostępność.

 cześci tir

Części do aut ciężarowych i cystern

Przewóz międzynarodowy to nie tylko palety, ale niejednokrotnie inne substancje przewożone w cysternach czy autosilosach. Dobry sklep oferujący części zamienne będzie charakteryzował się wyborem elementów do takich marek, jak: Spitzer, Feldbinder i Kassbohrer. Ważną rolę w cysternach odgrywają uszczelki, które trzeba regularnie wymieniać. Jeśli oferta dystrybutora zawiera części AWH, Kraft i Fort Vale, w szczególności uszczelki Spitzer, uszczelki Feldbinder, uszczelki i zawory do mleka AWH, możesz mu zaufać. Płyny z reguły powodują korozję wielu części, więc jeśli wybrany przez ciebie sklep pisze, iż ma duży wybór części i akcesoriów ze stali nierdzewnej, możesz być pewien, że dobrze trafiłeś. Z pewnością w takim miejscu znajdziesz części do cystern i interesujące cię narzędzia do naprawy twojej ciężarówki lub naczep i przyczep.

 części do naczep

Nie tylko urządzenia do samochodów ciężarowych. Jak zabezpieczyć ładunek?

Technika mocowania ładunku na przyczepie powinna być obowiązkowym przedmiotem dla wszystkich, którzy chcą wsiąść do samochodów ciężarowych volvo czy samochodów ciężarowych man. Oprócz doboru odpowiednich pasów nie możesz zapominać o zapasowych uchwytach do nich. W zależności od wykonania mogą one unieść od 800 kg do prawie… 16 ton. U dobrego dystrybutora możesz wybierać uchwyty do przyspawania, przykręcenia, wpuszczane lub też bardzo specjalistyczne – do busów. W ofercie możesz spotkać również przyrządy promowe. Brak takich rzeczy w samochodzie to gwarantowany wypadek i wielki kłopot. Nie ma co oszczędzać na tego rodzaju częściach.

 technika mocowania ładunku

Wszystkie części zamienne powinny być dostępne od ręki, bez dodatkowych kosztów. Dla stałych klientów oferta sklepu powinna przewidywać odpowiednie promocje i rabaty na części zamienne do samochodów ciężarowych i inne udogodnienia, jak np. darmowa dostawa. W przypadku braku części, fachowa obsługa zaproponuje klientom zamienniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here