Jak wybrać pierwszy samochód dla kierowcy?

Zdobycie prawa jazdy jest jednym z przełomowych momentów w życiu. Daje przepustkę do grona osób mobilnych, poruszających się własnym autem, jak toyota. Warszawa to miasto, które statystycznie ma największe zagęszczenie samochodów. Wiele z nich to pierwsze auta młodych kierowców. Jak wybrać pojazd, aby dobrze się prowadził?

Siła sentymentu

Pierwszy samochód zwykle zapada w pamięć na całe życie. Bez względu na to, czy otrzymało się go od rodziców, czy kupiło w wersji z drugiej ręki. Niewielu młodych kierowców swój pierwszy pojazd odbiera prosto z salonu. Zupełnie nowiutki model zwykle bywa kolejnym nabytkiem, najczęściej dopiero po wielu latach. Świeżo upieczony kierowca, zanim ostygnie z egzaminacyjnych emocji, powinien jak najszybciej pomyśleć o aucie dla siebie. Doskonalenie umiejętności na drodze powinno się odbywać płynnie, zaraz po odebraniu stosownego dokumentu. Zwlekanie z momentem wsiadania do auta powoduje, że nowo nabyte umiejętności mogą się cofnąć. Niejedna toyota w Warszawie jest takim pierwszym autem, o którym zawsze będzie się wspominać.

Mniejszy, czyli łatwiejszy

Każdy kierowca ma inną filozofię, dotyczącą idealnego samochodu. Jednak można się pokusić o wskazanie kilku elementów, które mogą pomóc temu początkującemu. Pierwsze auto nie powinno mieć udziwnień i dodatkowych bajerów. Na nie przyjdzie czas dopiero później. Auto powinno być sprawne i bezpieczne. Najlepiej, gdy jest niewielkie, jak toyota. Warszawa jest miastem, gdzie można zauważyć wiele aut tej marki. Nie bez powodu. Jej kompaktowe, mniejsze modele świetnie sprawdzają się podczas manewrowania. Młody kierowca może nie czuć się jeszcze zbyt pewnie przy parkowaniu, zwłaszcza tyłem, wymijaniu oraz opuszczaniu skrzyżowania po zmianie świateł. Mniejsze auto, łatwe w prowadzeniu, będzie dla niego świetnym wyborem.

Bezpieczeństwo jazdy

Młody kierowca, zwłaszcza mężczyzna, lub patrzeć na auta pod kątem ich osiągów. Jednak najlepiej, gdyby tego typu dane techniczne potraktował wyłącznie jako ciekawostkę. Jeśli nie do końca opanował wszystkie czynności za kierownicą, nie powinien stawiać na modele z dużym przyspieszeniem. Najważniejszą cechą jest bezpieczeństwo. W wielu rankingach pod tym względem przoduje wspomniana Toyota. Warszawa, jak również wiele innych miast ma na ulicach sporo samochodów tej marki. Zwykle budżet na pierwsze auto nie jest imponujący. Ale w cenie kilku tysięcy można nabyć samochód w przyzwoitym stanie, z poduszkami powietrznymi dla kierowcy i pasażera, jak również z systemem ABS. Ważne są też manualna skrzynia biegów, wspomaganie kierownicy, pomocne przy wykonywaniu trudnych manewrów.

Pierwszy samochód powinien być ekonomiczny. W tej kategorii mieszczą się ceny części zamiennych, ewentualnych napraw oraz spalanie. Lepiej celować w modele o mniejszych pojemnościach silnika. Dobrym pomysłem jest także wypytać fachowca, jakie są najczęstsze awarie interesującego nas modelu.

Dodaj komentarz