Wybór samochodu rodzinnego to coś, z czym będzie musiała zmierzyć się większość z nas. W życiu niemalże każdego człowieka przychodzi moment, kiedy należy zacząć szukać SUV-a, kombi lub też Vana. Na rynku nie brakuje pojazdów tego typu, jednak wybranie odpowiedniego może przysporzyć cię o zawrót głowy. Oczywiste jest to, że każde auto rodzinne powinno charakteryzować się określonymi cechami. Tylko i wyłącznie one mogą sprawić, że zarówno ty, jak i twoi bliscy będą w stanie bezpiecznie podróżować. O czym mowa?

Jaki powinien być samochód rodzinny?

Zamiana auta na takie, które jest bardziej przestronne i pojemne to jedna z wielu czynności, którą należy się zająć, w czasie oczekiwania na swoją pociechę. O ile jedno dziecko nie będzie tego od ciebie wymagało, tak jednak narodziny drugiego lub też kolejnego z pewnością zmuszą cię to właśnie takiego ruchu. Jakimi cechami musi charakteryzować się samochód rodzinny?

 • Przestrzeń bagażowa. Oczywiste jest to, że wraz ze zwiększaniem się rodziny, rośnie ilość bagaży, które trzeba zapakować w czasie wyjazdy na święta, czy też wakacje. W związku z tym spory bagażnik to rzecz absolutnie niezbędna.
 • Systemy bezpieczeństwa. Są one bardzo ważne w każdym pojeździe, jakim się poruszasz. Niestety niekiedy są one niesprawne, a sprzedawca stara się zataić ten fakt. Właśnie dlatego przed zakupem używanego samochodu warto sprawdzić jego historię na bestvin.pl;
 • Isofix. Obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach to coś, co zostało wprowadzone wiele lat temu. Dzięki temu uniknięte zostało wiele tragedii, a rozwiązanie takie jak Isofix sprawia, że proceder zapinania maluchu w foteliku, jest znacznie prostszy. Warto sprawdzić jaki fotelik posiada system Isofix w rankingu fotelików samochodowych.

Jakie samochody nie sprawdzą się dla dużej rodziny?

Rodzina typu 2+2 z pewnością poradzi sobie z zapakowaniem się do większości sedanów, hatchbacków, a nawet aut miejskich. W przypadku, gdy jednak ilość członków danej familii jest większa, możesz mieć niemały problem. Trójka dzieci zmusza cię do zakupu przynajmniej kombi, a jeśli masz więcej pociech, będziesz musiał postawić na auto typu van. Od jakich aspektów powinien być uzależniony zakup samochodu rodzinnego?

 • Funkcjonalność;
 • Ładowność;
 • Komfort;
 • Ekonomia.

Konkretne modele w przedziale 20-30 tysięcy złotych – na co się zdecydować?

 • Honda CR-V. To jedna z tańszych propozycji w naszym zestawieniu. Sprawdzi się w większości rodzin, jednak w czasie zakupu zwróć uwagę na stan blachy, która często pokryta jest korozją.
 • Opel Zafira. To słynny minivan, który zapewnia wiele komfortu, ładowności, a także przestrzeni ładunkowej. Wielka dostępność części zamiennych oraz nieduża awaryjność sprawia, że wiele osób stawia na ten samochód.
 • Ford Galaxy. To niemały van, dzięki któremu będziesz mógł mieć pewność, że na nic nie zabraknie miejsca. 
 • Opel Meriva. To następny samochód tej marki w naszym zestawieniu, który zarezerwowany jest dla osób ceniących sobie trwałość wykończeń oraz świetną precyzję prowadzenia.
 • Renault Scenic. Awaryjność tego modelu nie stoi na wielkim poziomie, a jego wielkość sprawia, że nawet 5-osobowa rodzina będzie w stanie bardzo komfortowo nim podróżować nawet w długich trasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here