Wideorejestrator samochodowy to urządzenie, które przydaje się w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. Zanim wybierzesz konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Sprawdź, jak wybrać wideorejestrator samochodowy!

  1. Czym jest wideorejestrator samochodowy?
  2. Wideorejestrator samochodowy – zalety
  3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideorejestratora?
  4. Wideorejestrator samochodowy – funkcje dodatkowe

Na rynku dostępne są różne modele wideorejestratorów samochodowych. Zanim zdecydujesz się na jeden z nich, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych aspektów. Jeżeli planujesz zakup wideorejestratora, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Czym jest wideorejestrator samochodowy?

Wideorejestrator samochodowy to kamera, pozwalająca na udokumentowanie różnego rodzaju zdarzeń, które mogą mieć miejsce na drodze (np. kolizje, wypadki drogowe). Nagrany film może pomóc w udowodnieniu, po czyjej stronie leży wina za zaistniałą sytuację. Wideorejestrator może także służyć do nagrywania zabawnych sytuacji drogowych.

Wideorejestrator samochodowy – zalety

Wideorejestrator samochodowy przydaje się do nagrywania różnych sytuacji, które mogą wystąpić na drodze. Takie nagranie może być np. dowodem w sytuacji spornej po wypadku lub kolizji drogowej. Nagrania z wideorejestratorów często okazują się niezbędne do określenia sprawcy zdarzenia drogowego. Sprawdza się to zwłaszcza w sytuacjach, w których brakuje świadków wypadku. Wideorejestrator jest przydatny również na wakacjach, gdzie może służyć do nagrywania filmów z malowniczymi widokami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideorejestratora?

Przy zakupie wideorejestratora samochodowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Jednym z najważniejszych jest rozdzielczość nagrywania. Im wyższa rozdzielczość, tym bardziej wyraziste nagranie. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie o rozdzielczości minimum 1920 x 1080 (rozdzielczość Full HD). Jeżeli urządzenie będzie Ci służyło do nagrywania w nocy, wybierz wideorejestrator z trybem nocnym. Takie modele są wyposażone w diody LED lub IR, dzięki którym możliwe jest nagrywanie w ciemności. Ważnym parametrem jest również kąt widzenia obiektywu. Im większy kąt widzenia, tym szerszy kadr. Dlatego warto wybrać urządzenie z kątem widzenia o wartości przynajmniej 120 stopni. Wybierając wideorejestrator zwróć także uwagę na jakość obiektywu. Warto pamiętać, że im niższa wartość przysłony, tym lepsza jest jakość kamery.

Wideorejestrator samochodowy – funkcje dodatkowe

Wideorejestratory często są wyposażone w praktyczne funkcje dodatkowe, które skutecznie zwiększają użyteczność urządzenia. Jedną z nich jest kamera z czujnikiem cofania. Wideorejestrator, który jest w nią wyposażony, składa się z dwóch kamer. Jedną z nich należy zamocować do przedniej szyby, a drugą umieścić z tyłu samochodu. Z kolei funkcja parkingu pozwala na automatyczne rozpoczęcie nagrywania, kiedy samochód zostaje wprawiony w ruch – np. w przypadku uderzenia. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także funkcja pomiaru prędkości. Przydaje się ona przede wszystkim w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego, ponieważ umożliwia policji sprawdzenie, z jaką prędkością poruszał się Twój pojazd podczas wypadku.

Wideorejestratory samochodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Pozwalają na rejestrowanie różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Zanim zdecydujesz się na zakup danego urządzenia, koniecznie zwróć uwagę na jego najważniejsze parametry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here