Jak wziąć taxi w Warszawie z postoju i nie przepłacić?

Taksówki w Warszawie często kojarzone są jako bardzo drogie. W rzeczywistości jednak za przejazd wcale nie trzeba płacić sporo – także wtedy, gdy weźmiemy taxi z postoju.

Zdarza się, że w danej sytuacji taksówka jest najlepszą metodą dojazdu do celu. Nie mamy własnego samochodu, ale liczy się komfort, nie możemy go prowadzić, jesteśmy w podróży biznesowej – to właśnie wtedy taxi są wybierane najczęściej. Duże miasto takie jak Warszawa to wiele ofert taxi dla podróżujących. Często jednak pojawia się wtedy pytanie – jak nie przepłacić za taxi w Warszawie? Warto wtedy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach!

Tylko oficjalne taxi – uwaga na oszustów!

W Warszawie działa wiele korporacji taksówkarskich. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy samochód stojący na postoju jest taksówką. W tym przypadku możemy narazić się na bardzo wysoki rachunek za krótki dojazd do celu. Fałszywe taksówki w Warszawie nie mają prawidłowych oznaczeń charakterystycznych dla taxi, między innymi numeru bocznego, herbu warszawy, koguta, identyfikatora kierowcy, precyzyjnego cennika na bocznej szybie. Gdy widzimy, że jakiś samochód jest podobny do taksówki, ale nie ma odpowiednich oznaczeń, zrezygnujmy z oferty.

Porównaj ceny taksówek, aby zapłacić jak najmniej

Wielu podróżujących nie wie, która korporacja jest w Warszawie najtańsza. Na szczęście, dzisiaj mamy dostęp do internetu i za jego pomocą możemy również dowiedzieć się, którą taxi będzie można dojechać do celu w niskiej cenie. Wiele korporacji udostępnia także własne aplikacje oraz kalkulatory on-line, która pozwalają na dokonanie obliczenia kosztu przejazdu taksówką. Zatem zanim zdecydujemy się na wejście do taxi i trzaśnięcie drzwiami, skorzystajmy z takiej pomocy.

Koszty przejazdu można także porównać poprzez sprawdzenie cenników na pojeździe – jak wspomnieliśmy wcześniej, każda legalna taxi w Warszawie powinna posiadać cennik zaprezentowany na bocznej szybie. Ceny nie mogą wykraczać poza te ustalone przez radnych miasta, a mianowicie 8 złotych opłaty początkowej oraz 3 złote za 1 kilometr drogi w pierwszej taryfie w dni powszednie od 6:00 do 22:00 oraz 4,5 złotego poza tymi godzinami i w niedziele i w święta.

Dodaj komentarz