Car sharing to zupełnie nowa usługa na polskim rynku motoryzacyjnym. Została ona doskonale przyjęta w tych dużych miastach, w których możliwe jest już wynajęcie auta na minuty. Kraków jest jednym z nich. Sprawdźmy, gdzie skorzystać z takiej usługi i jakie są jej zalety.

Czym jest wynajem samochodów na minuty?

Samochód na minuty wynajęty w Krakowie czy w innym mieście będzie mógł być dowolnie wykorzystywany przez klienta. Na tym opiera się idea car sharingu. Operator usługi wynajmu auta na minuty – w Krakowie jest to np. firma Panek CS – udostępnia klientom w ramach jednej sieci kilkaset oznakowanych samochodów. Są one zaparkowane albo w bazach firmowych, albo w różnych częściach miasta. Auto na minuty można sobie zarezerwować za pośrednictwem aplikacji mobilnej i odebrać z wybranego miejsca. Samochód najłatwiej jest znaleźć za pomocą mapy w aplikacji. Po rezerwacji operator systemu najczęściej daje nam kilka minut na dotarcie do zarezerwowanego pojazdu.

Koszty największą zaletą

Cena za wynajem samochodów na minuty w dużej mierze decyduje o coraz większej popularności usługi car sharingu. Na koszt wynajmu składają się przy tym dwa podstawowe elementy, tj. czas korzystania z auta liczony w minutach, w godzinach, a w niektórych przypadkach w dniach, a także przejechany nim dystans. Kierowca nie ponosi w związku z tym żadnych kosztów związanych z eksploatacją auta, ani kosztów paliwa, płynów eksploatacyjnych, ubezpieczenia czy przeglądów technicznych oraz możliwych napraw. Dodatkowa opłata może być naliczana wyłącznie za postój, ale dotyczy to tylko użytkowników, którzy zaparkują np. wynajętym na minuty autem pod galerią handlową i nie zwrócą go operatorowi, ale będą korzystać z niego po zakończonych zakupach.

Wynajem samochodu na minuty jest wygodny – nie trzeba płacić za parkowanie w centrum ani ponosić wysokich kosztów jazdy taksówkami. Z pewnością będzie się to opłacało każdemu, kto nie potrzebuje często korzystać z samochodu.

https://panekcs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here