W naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się samochody nowe. Wynika to z faktu, że zarabiamy coraz więcej, a do tego potrzebujemy pewnego i bezpiecznego środka transportu do codziennego przemieszczania się, bardzo często na długich trasach. Banki oraz dealerzy prześcigają się więc w pomysłach na sposoby finansowania zakupu samochodu nowego lub używanego. Obecnie coraz mniej osób nabywa samochody wybierając płatność gotówką, czy wykorzystując standardowe kredyty samochodowe lub zakup na raty. Ale o tym nieco więcej dowiecie się Państwo z dalszej części artykułu.

Rodzaje finansowania zakupu samochodu

Producenci samochodów w porozumieniu z bankami czy innymi firmami powiązanymi z branżą finansową stale pracują nad rozbudową swojej oferty z zakresu możliwości finansowania zakupu nowych samochodów. Aktualnie najpopularniejsze są takie formy finansowania jak: zakup na raty, kredyt samochodowy, zakup za gotówkę czy leasing – dedykowany zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych.

Każda z form finansowania samochodu ma określone wady oraz zalety. Obecnie, biorąc pod uwagę ceny nowych samochodów bardzo rzadko klienci decydują się na zakup samochodu za gotówkę. Zdarza się to w przypadku niewielkich, miejskich samochodów, jednak znakomitą większość stanowią zakupy na raty lub leasingi. Szczególnie te ostatnie są atrakcyjne, i to wbrew pozorom nie tylko dla przedsiębiorców, którzy chcą wrzucić samochód w koszty i w ten sposób obniżyć faktyczne koszty, które muszą ponieść w związku z nabyciem oraz eksploatacją samochodu.

Dlaczego leasing na samochód jest tak popularny?

Popularność leasingu rozpoczęła się w czasie, gdy ogromną popularnością zaczęło cieszyć się zakładanie własnych działalności, nawet tych jednoosobowych. Możliwość odliczenia, wrzucenia kosztów rat leasingowych w ogólne koszty firmy czy pozbycie się podatku VAT zachęciło wielu przedsiębiorców do skorzystania z właśnie tej formy finansowania.

Niewiele osób wie, że leasing BMW może być atrakcyjny również dla osób prywatnych. Taki rodzaj finansowania BMW znacznie ogranicza ilość procedur oraz dokumentów, które są potrzebne np. do zakupienia samochodu na raty. Leasing jest również łatwiej dostać, a dodatkowo nie jest on brany pod uwagę podczas analizowania zdolności kredytowej, co skutecznie może zachęcić osoby planujące w przyszłości wzięcie kredytu na inny cel niż zakup samochodu. W tym przypadku nie trzeba również martwić się kosztami związanymi z utrzymaniem pojazdu. Kierowca opłaca miesięczną ratę i spokojnie korzysta z samochodu nie obawiając się o różnego rodzaju dodatkowe koszta.

Wadą leasingu auta jest to, że samochód nie jest własnością konsumenta – zostaje mu jedynie użyczony do użytkowania. Oprócz tego, bardzo często konieczna jest również spora wpłata własna, najczęściej wahająca się w granicach 10% wartości samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here