Lokalizator GPS do auta to urządzenie sprawdzające pozycję naszego samochodu, aby następnie przekazać nam ją za pośrednictwem platformy do śledzenia lub przez SMS. W internecie znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert w przedziale cenowym od 200 do 1200 złotych. Czym kierować się podczas zakupu lokalizatora GPS i jak wybrać ten najlepszy?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, do czego potrzebujemy urządzenia. W zależności od odbiorcy, na rynku dostępne jest wiele ciekawych propozycji.

Klienci indywidualni i małe firmy

Będąc klientem indywidualnym lub mała firmą powinniśmy skupić się na znalezieniu lokalizatora generującego możliwie najniższe koszty. W takim wypadku interesuje nas lokalizator GPS do samochodu bez abonamentu. Co możemy znaleźć na rynku?

Szukając lokalizatora GPS należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będziemy mogli analizować pozycję naszego pojazdu. Najczęściej dzieje się to poprzez internetową platformę, dzięki której widzimy na mapie gdzie i kiedy znajdował się nasz samochód. W tym wypadku należy jednak uważać i dokładnie przeczytać ofertę lokalizatora. Internet pełen jest historii ludzi, którzy po zakupie urządzenia nagle stracili dostęp do platformy, bo była ona udostępniana przez chińskiego producenta lokalizatorów. Aby temu zapobiec, najlepiej znaleźć firmę oferującą swój własny, polski serwer do śledzenia pojazdów. W ten sposób mamy pewność, że nasze urządzenie nie stanie się nagle bezużyteczne!

Jaki lokalizator GPS do auta wybrać?

Najpopularniejszym obecnie wśród klientów indywidualnych i małych firm urządzeniem jest lokalizator GPS do samochodu bez abonamentu BearPoint C18. Posiada on dostęp do polskiego serwera należącego do firmy bez dodatkowych opłat. Cena urządzenia w promocji to ok. 300 zł. Został on wyróżniony odznaczeniem lokalizator roku 2019 w rankingu serwisu motokracja.pl, posiada także możliwość szybkiego podłączenia dzięki dołączonemu kablowi OBD. W tej cenie nie znajdziemy w tym momencie innego lokalizatora równie godnego uwagi.

Duże firmy (od 20 pojazdów)

Jeśli zależy nam na kontrolowaniu dużej floty pojazdów (od 20 w górę), to warto zainteresować się rozwiązaniami abonamentowymi – płacimy jednorazową opłatę za instalację i montaż, a potem miesięczny abonament zawierający w sobie między innymi koszty karty SIM. Jest to rozwiązanie najdroższe, ale wymagające najmniejszego zaangażowania.

Koszty takich lokalizatorów to zwykle około 200-300 złotych za lokalizator, 100 zł za montaż oraz około 20 zł/miesiąc za obsługę karty SIM. Naturalnie, większe firmy mogą negocjować rabaty, ale wciąż przy większej ilości pojazdów nie jest to mały wydatek.

Wadą tego rozwiązania są bardzo długie umowy – zwykle od 36 do 48 miesięcy. Nawet w wypadku zmiany profilu działalności firmy lub zmniejszeniu ilości samochodów, wciąż jesteśmy zobligowani do płacenia abonamentu. Jest to więc raczej rozwiązanie dla bardzo dużych firm i korporacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here