Monitoring GPS zamontowany w samochodach to bardzo przydatne urządzenie służące między innymi do tego, aby w każdej chwili móc określić, gdzie znajduje się jakiś pojazd. Dziś wystarczy do tego zwykły smartfon, dlatego obsługa takich systemów jest bardzo prosta. Na pewno sprawdzi s się doskonale zarówno w przypadku aut prywatnych, we flotach pojazdów służbowych i firmach transportowych.

To nie jest duży koszt

Jeżeli należący do Ciebie pojazd nie jest fabrycznie wyposażony w lokalizator samochodu warto już dziś zamontować takie urządzenie. Tym bardziej, że nie jest to obecnie jakiś spory wydatek, a może on na przykład skutecznie zapobiec kradzieży samochodu. Jeżeli złodziej zauważy informację o tym, że jest on wyposażony w system umożliwiający śledzenie auta, może po prostu stracić nim zainteresowanie. A gdy jednak dojdzie do kradzieży, to może się on przyczynić do szybszego jego zlokalizowania i odzyskania.

Dzisiejsze urządzenia tego typu wskazują pozycje pojazdów w tak zwanym czasie rzeczywistym. Więc można śledzić na bieżąco, gdzie on się znajduje. Dzięki temu na przykład rodzić, który pożyczył auto swojemu dorastającemu synowi może sprawdzić, czy rzeczywiście – tak jak mówił – pojechał do dziewczyny, czy może pojazd parkuje przed jakimś pubem. To samo dotyczy floty aut służbowych lub firm transportowych, ponieważ pozwala na kontrole, czy pracownik znajduje się tam , gdzie został skierowany, a może próbuje nieco oszukać.

Elastyczne zarządzanie

W przypadku służbowego użytkowania auta może elastycznie zarządzać pracownikami. W zależności od potrzeb modyfikować im zadania i wiązać je z miejscem, gdzie właśnie przebywają. Zmieniać trasy, listę wizyt u kontrahentów, załadunków, itp.

Monitoring GPS ułatwia równie z rozliczanie faktycznego czasu pracy i dzięki niemu można również przewidywać, czy pracownik pojawi się na czas w jakimś miejscu, czy może próbować kierować tam kogoś innego , kto jest na przykład bliżej i nie grozi mu niedługo postój związany z obowiązkową przerwą w pracy. Ponieważ takie dane system może również pokazywać. Wpływa on również na większe bezpieczeństwo pracowników. Widać dzięki niemu jakieś nietypowe sytuacje. Nagłą i drastyczną zmianę zaplanowanej trasy, czy niespodziewany postój i można szybko reagować.

Gannet – śledzenie pojazdów prywatnych i służbowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here