Najlepszy laptop do diagnostyki samochodowej

Nowoczesne technologie nie omijają motoryzacji, a kolejne modele samochodów naszpikowane są elektroniką od góry do dołu, od przedniego do tylnego zderzaka. W efekcie praca mechanika coraz częściej opiera się na diagnostyce wykorzystującej nie sprzęt manualny a komputery. Specjalistyczne urządzenia podłącza się do auta i czasem to wystarczy, by wskazać, gdzie leży problem. Profesjonalne warsztaty coraz częściej inwestują w przenośne laptopy, bo to atrakcyjne i wygodne rozwiązanie.

  1. Laptop do diagnostyki i pomiarów
  2. Wyposażenie do specjalistycznych wymagań
  3. Sprzęt na każde warunki

Laptop do diagnostyki i pomiarów

Choć wyglądem laptopy do diagnostyki nie różnią się mocno od standardowych propozycji, to są one wyposażone w dodatkowe porty i złącza, które pozwalają wykorzystywać urządzenia w bardzo specjalistycznych zadaniach. Poza tym tego typu sprzęt ma zdecydowanie lepszą jakość i wytrzymałość oraz szereg różnych podzespołów. Aby wybrać odpowiedni, należy przyjrzeć się dokładnie specyfikacji. Trzeba pamiętać o tym, że z tego urządzenia nie będziemy korzystać w warunkach biurowych, a ryzyko uszkodzeń mechanicznych, zachlapania, wstrząsów czy wibracji oraz zmiennych temperatur jest bardzo wysokie. Musi to być więc bardzo odporny sprzęt o wzmocnionej konstrukcji.

Wyposażenie do specjalistycznych wymagań

Diagnostyka komputerowa wymaga użycia wyspecjalizowanego sprzętu, który zapewni optymalną łączność z samochodem. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się gniazdo COM, ponieważ gwarantuje ono stabilny transfer. Poza tym to pozwala również wykorzystać najczęściej używane oprogramowanie. Alternatywą zawsze pozostaje odpowiednia przejściówka USB. Tych gniazd w laptopie będziemy potrzebować dużo więcej. Poza tym przydadzą się złącza eSATA, FireWire oraz DisplayPort. Dzięki temu będzie można obsługiwać wszystkie najważniejsze systemy, a także zagwarantuje się wydajną i szybką wymianę danych. Coraz więcej samochodów w standardzie wykorzystuje również łączność bezprzewodową. Warto więc wybrać laptop diagnostyczny wyposażony w Bluetooth.

Sprzęt na każde warunki

Kluczowe będzie również to, z jak wytrzymałych materiałów została zrobiona obudowa. Dlatego zamiast tych z tworzyw sztucznych chętniej sięga się po dodatkowo wzmocnione konstrukcje aluminiowe, które świetnie sprawdzają się w szczególnie trudnych warunkach. Oczywiście same urządzenia są w związku z tym cięższe i większe, ale zdecydowanie bardziej wytrzymałe. A to ważniejszy parametr niż estetyka czy mobilność.

Dodaj komentarz