Końcowe miesiące roku to dla wielu kierowców najlepszy moment na odwiedzenie dealera samochodowego. W tym okresie natrafić można na liczne promocje w salonach, ze względu na trwające wyprzedaże bieżącego rocznika. Aby pozbyć się pojazdów zajmujących miejsce na placu, sprzedawcy proponują nabywcom różne dodatkowe profity. Na jakie okazje warto szczególnie zwrócić uwagę w tym sezonie?

Opłacalność wyprzedaży rocznika

Atrakcyjność zakupu auta na wyprzedaży rocznika wynika ze specyfiki polskiego rynku. Inaczej niż w większości krajów europejskich, wartość samochodu sprzedawanego w salonie zależy od daty produkcji, a nie rejestracji. Rabaty są szczególnie atrakcyjne dla osób, które planują eksploatowanie samochodu przez kilkanaście lat. Jeżeli natomiast planowana jest odsprzedaż pojazdu po paru latach, warto poszukać naprawdę solidnej zniżki. Duży upust na nowy samochód może skutecznie zrekompensować fakt nabywania modelu z upływającego rocznika. Wielu dealerów organizuje bardzo ciekawe promocje. Warto jednak pamiętać, że oferty mogą być ograniczone dostępnością egzemplarzy lub czasowo.

Promocje w salonach Skoda

Skoda to jeden z niekwestionowanych liderów sprzedaży nowych samochodów w 2019 roku. Bestsellerem marki jest zwłaszcza Octavia. Zakup tego auta na wyprzedaży może przynieść oszczędność nawet 10 000 złotych, przy czym oferta dotyczy jedynie modeli magazynowanych. Wyprzedaż rocznika obejmuje też równie popularną Skodę Fabię. W przypadku rabat wyniesie do 4 000 złotych. Atrakcyjne promocje dotyczą także mniej popularnych modeli, takich jak m.in. Scala, Karoq, Citygo, Kodiaq czy Superb. Na ten ostatni samochód odstać można upust nawet do 14 000 złotych.


Wyprzedaż samochodów marki Volkswagen

Wyprzedaże aut z rocznika 2019 dotyczą także marki Volkswagen. Wyjątkowo solidne rabaty otrzymały tak cenione pojazdy, jak Golf w kilku wariantach. Obecnie upust na nowy samochód tej kategorii to aż 12 000 złotych. Model Up! nabyć można ze zniżką 4000 złotych, podczas gdy cenę T-Crossa oraz Polo negocjować trzeba z dealerem indywidualnie. Touran przeceniony został o 8000 złotych. Prawdziwą okazją jest zniżka na samochody Volkswagen Sharan i Tiguan, która wynosi aż 16 000 złotych. Model Passata w wersji przed liftingiem, w wersji z silnikiem diesla oraz wariancie trendline kosztuje mniej o całe 20 000 złotych.

Toyota – auta na wyprzedaży rocznika

Sporo ciekawych promocji przygotowała Toyota. Obecna generacja Corolli cieszy się dużym powodzeniem w Polsce, czego dowodem może być nawet 90 proc. wzrost sprzedaży. W wersji kombi i hatchback auto to otrzymało rabat w wysokości 6 000 złotych, a wariant sedan nawet 7 000. W niektórych konfiguracjach zniżki sięgają kolejno 12 000 i 9 000 złotych. Podstawowa wersja RAV4 nabyć można z upustem 4 000 złotych, podczas gdy wariant w określonej konfiguracji jest tańszy o 7 200 złotych. W Polsce dużą popularnością cieszy się także Toyota Argo. Na wyprzedaży rocznika można ją nabyć taniej o 5 000 złotych w wersji z najbogatszym wyposażeniem. W wersji bazowej upust wynosi tylko 1 100 złotych, ale do promocji można dorzucić kosztujący niemal 4 000 tys. pakiet wyposażenia Comfort gratis. Szczegóły dotyczące promocji samochodów Toyota sprawdzić można na stronie: https://wyprzedaz-rocznika.pl/wyprzedaze-toyoty-z-rocznika-2019/


Wyprzedaże aut z rocznika 2019

Wyprzedaż samochodów z mijającego rocznika to świetna okazja i nierzadko najlepszy w całym roku moment do nabycia auta. Pojazd dostępny jest od ręki, a przed zakupem można go dokładnie obejrzeć. Na uwagę zasługuje także bogata lista wyposażenia przecenionych modeli. Do przecenianych pojazdów dołączane są czujniki parkowania, kamery cofania, systemy pilnujące toru jazdy czy systemy awaryjnego hamowania. Dodatkową zaletą jest fakt, że ceny często można negocjować. O ile salon nie ustalił odgórnego upustu, jego pracownik może być skłonny do zejścia nieco z kosztów lub dorzucenia dodatkowego wyposażenia. Warto jednak uważać i zdecydować się na taki model, który spełni podstawowe zapotrzebowanie kierowcy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here