Liczba kradzieży samochodów z roku na rok spada. Chociaż skala zjawiska jest znacznie mniejsza niż jeszcze kilka lat temu, to nasz samochód nadal jest narażony na padnięcie łupem złodziei. Nie ułatwiaj im zadania i zadbaj o ochronę swojego auta. Poniżej przedstawiamy proste zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą.

Zabezpiecz samochód samodzielnie (i tylko trochę skutecznie) 

Popularnością cieszą się domowe, proste sposoby na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Łatwość wykonania to niestety jedna z ich niewielu zalet. Metody DIY polegają na umieszczeniu w samochodzie przełączników, które odcinają dopływ paliwa lub blokują zapłon. Są jednymi z najtańszych sposób, ale jednocześnie nie cieszą się wysokim poziomem skuteczności – znalezienie przełącznika oznacza bezużyteczność blokady. Mechaniczne zabezpieczenia np. blokada kierownicy często są widoczne i pełnią funkcję odstraszającą, ponieważ ich zdjęcie jest niemożliwe lub wymagałoby poświęcenia dużej ilości czasu na manipulowanie przy aucie, a czas działa na naszą korzyść, ponieważ złodziej może zostać nakryty przy próbie kradzieży. Mechaniczne, ale profesjonalne blokady, to dowód na to, że proste zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą może być skuteczne. 

Blokada skrzyni biegów 

Mechanizm blokady skrzyni biegów jest montowany w nadwoziu i uniemożliwia wrzucenie biegu. Bez zdjęcia blokady samochód nie ruszy, a przez to złodziej nie będzie mógł odjechać, nawet jeżeli dostanie się do wnętrza samochodu. Odblokowanie zabezpieczenia jest możliwe tylko dzięki użyciu kluczyka, dlatego to niezawodna i pewna metoda ochrony przed kradzieżą. 

Blokada kierownicy 

Blokada kierownicy dość długo nie była uważana za bezpieczną metodę ochrony, ponieważ jej rozbrojenie doświadczonemu złodziejowi zajmowało zaledwie kilka sekund. Rzeczywiście, samo unieruchomienie kierownicy jest łatwe do obejścia, ale blokada kierownicy Niedźwiedź Lock jest umieszczana na kolumnie kierowniczej, dzięki czemu staje się integralną częścią układu kierowniczego. Jej montaż jest skomplikowany i wymaga wizyty w autoryzowanym punkcie, jednak jest to proste zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, ponieważ składa się z mechanicznej blokady, którą można zamontować w każdym aucie. 

Joylock

To proste zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, które polega na mechanicznym zablokowaniu drążka skrzyni biegów. Joylock sprawdzi się w samochodem z systemem bezkluczykowym, które mogą paść ofiarą kradzieży “na walizkę”, czyli zeskanowania kluczyka. Blokada jest zabezpieczona za pomocą klucza, który kierowca powinien mieć zawsze przy sobie. Bez niego, skrzynia biegów nie zadziała, a tym samem ruszenie pojazdem będzie niemożliwe. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here