Opony letnie Dębica Presto UHP 2 – model budżetowy dla wymagających

0
707

Od połowy lat 90. za technologie, używane w ogumieniu naszej rodzimej marki Dębica odpowiada amerykański koncern GoodYear. Zapewnia to stosowanie optymalnych rozwiązań technologicznych (co prawda bez fajerwerków z najwyższej półki). Dębica to jednak produkt klasy ekonomicznej.

Popularność marki Dębica w Polsce

Trzeba w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że mimo przystępnych cen, ta marka charakteryzuje się bardzo przyzwoitymi osiągami na drodze. Prawdopodobnie to właśnie dlatego wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród krajowych kierowców.

Statystyczny Polak jest z reguły oszczędny – tak więc również wybór opon letnich i zimowych będzie się odbywał ze znacznym uwzględnieniem parametru ceny. Dębica oferuje stosunkowo duży wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o ogumienie letnie. Jednym z ciekawszych modeli, któremu szczególnie warto przyjrzeć się nieco bliżej, są opony letnie Dębica Presto UHP 2.

Czym charakteryzują się opony letnie Dębica Presto UHP 2?

Większość dostępnych modeli tych opon jest wzmacniana – na boku znajdziemy oznaczenie XL, będące skrótem od „Extra Load”. Oznacza to w dużym skrócie tyle, że taki rodzaj ogumienia ma zwiększoną, w porównaniu ze standardową, nośność. Może udźwignąć większy ciężar i pracować na większym ciśnieniu niż opona bez wzmocnienia. Takie rozwiązanie przydaje się bardzo w SUV-ach oraz samochodach typu van.

Wśród istotnych cech tej opony letniej warto wymienić także fakt, że posiada ona rant ochronny felgi. Cóż to takiego? Jest to delikatne wgłębienie, które mieści się w okolicach stopki opony. Jego zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniem felgi, gdy np. zbyt blisko podjedzie się do krawężnika. Oznaczenie, informujące o takim wariancie to MFS albo FR.

Opony letnie Dębica Presto UHP 2 – dla kogo?

Jeżeli chodzi o ogólną charakterystykę, producent podkreśla, że są to opony przeznaczone przede wszystkim dla tych spośród kierowców, którzy preferują szybszą i bardziej intensywną jazdę. Ten typ ogumienia sprawdzi się znakomicie na dłuższych, bardziej wymagających trasach. Omawiany rodzaj ogumienia powstał zasadniczo z myślą o posiadaczach większych aut.

W pełni satysfakcjonująca przyczepność

Dzięki nowoczesnej, asymetrycznej budowie bieżnika opony letnie Dębica UHP 2 bardzo dobrze trzymają się nawierzchni – również podczas bardziej skomplikowanych manewrach. Przyczepność na suchej i mokrej drodze jest w pełni zadowalająca. Bieżnik opony Presto UHP 2 jest wyposażony w szerokie bloki, umieszczone na bokach. Skutkuje to zwiększeniem powierzchni, która ma kontakt z drogą, co ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dołożono wielu starań, aby wyeliminować ryzyko poślizgu oraz aquaplaningu.

Niski poziom hałasu

Innym priorytetem podczas projektowania tej opony było możliwie dobre tłumienie hałasów i wibracji, jakie wytwarzają się podczas jazdy. Rezultat jest w pełni zadowalający, jak na ogumienie z klasy ekonomicznej. Ten parametr jest brany pod uwagę przede wszystkim przez osoby, które częściej odbywają dłuższe podróże swoim autem.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup omawianego ogumienia – czyli opon letnich Dębica Presto UHP 2 – prawdopodobnie będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Jak podkreśla wielu kierowców, którzy podjęli już taką decyzję, jest to produkt o niezwykle korzystnym stosunku jakości do ceny. Zwykle bywa tak, że za dobre opony trzeba słono płacić. Jak widać na powyższym przykładzie, nie zawsze jest to prawdą w stu procentach.

Warto również zwrócić uwagę na pozostałe opony letnie Dębica, które cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości oferowanego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here