Zakupienie używanego samochodu nie musi być powodem do stresu. O czym pamiętać, aby uniknąć ryzyka w trakcie poszukiwania auta z drugiej ręki?

Rynek używanych samochodów w Polsce działa bardzo dynamicznie – do sprzedaży każdego dnia trafiają nowe pojazdy, także te sprowadzane z innych krajów. Pomimo szerokiego wyboru wielu kierowców ma jednak trudności z wyborem odpowiedniego pojazdu.

Gdzie bezpiecznie kupić auto używane?

Przede wszystkim pojawia się pytanie – gdzie można zakupić używany samochód bez ryzyka? Jeśli wpiszemy do wyszukiwarki słowa takie jak „samochody używane sprzedaż warszawa”, możemy zobaczyć, że jest wiele miejsc, w których są one dostępne.

Mamy portale ogłoszeniowe z ofertami motoryzacyjnymi, giełdy samochodowe czy autokomisy. W każdym z tych przypadków musimy jednak dokładnie sprawdzić pojazd przed kupnem – istnieje ryzyko, że jego rzeczywisty stan techniczny nie pokrywa się z opisem.

Bezpieczniejszym posunięciem będzie zakupienie pojazdu za pośrednictwem salonów dealerskich. Także u dealerów możemy bez problemu znaleźć dobre modele aut z drugiej ręki – sprawdzone pod kątem technicznym, a nawet z gwarancją.

Sprawdź opinie o sprzedającym

Transakcja będzie bezpieczniejsza wtedy, gdy wcześniej sprawdzimy opinie o danym sprzedającym.

Dzisiaj to bardzo proste, ponieważ możemy zrobić to on-line. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki nazwę handlarza, aby dowiedzieć się, co sądzą o nim jego klienci.

Zawsze sprawdź auto przed zakupem

Nigdy nie powinniśmy kupować samochodu używanego bez wcześniejszego sprawdzenia jego stanu. Warto więc przyjrzeć się wnętrzu i zajrzeć pod maskę. Również nie można zapominać o jeździe próbnej – w jej trakcie będzie można ocenić, czy pojazd rzeczywiście jest tym, czego poszukujemy.

Na koniec warto jeszcze wskazać, że zakup samochodu powinien być potwierdzony sygnowaniem odpowiedniej umowy – jest ona zabezpieczeniem zarówno dla sprzedającego pojazd, jak również dla kupującego. Na jej podstawie możemy dochodzić swoich praw, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, na przykład auto ma zatajone usterki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here