Każdy posiadacz samochodu chce by jego auto prezentowało się doskonale. Jednym z elementów, które pozwalają nam osiągnąć taki efekt są felgi aluminiowe.

Nowoczesne, estetyczne i efektowne stanowią prawdziwą ozdobę samochodu. Niestety, nie zawsze tak jest. Czasem drobne codzienne otarcia, skutki wysokich krawężników oraz dziur na polskich drogach sprawiają, że wygląd naszych felg daleki jest od ideału. Co zrobić w takim przypadku?

Czy felgi można naprawić?

To pytanie zadaje sobie każdy kierowca, który zauważa, że felgi w jego samochodzie są mocno zniszczone. Podrapane, brudne lub pokrzywione felgi to zarówno problem estetyczny, jak i zwiększone zużycie opon. Na szczęście, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Felgi aluminiowe możemy naprawić bez żadnego trudu – niezależnie od tego czy mówimy o drobnych zadrapaniach i ubytkach czy też poważniejszych uszkodzeniach. Nie zawsze możemy oczywiście poradzić sobie z samodzielną naprawą, niemniej każdej feldze aluminiowej możemy przywrócić idealny wygląd.

Kiedy mogę naprawić alufelgi samodzielnie?

Jeśli uszkodzenia na powierzchni alufelgi nie są duże możesz spróbować samodzielnie naprawić felgi w swoim warsztacie lub garażu. Wszystko czego potrzebujesz to profesjonalnej szpachli, którą zakleisz widoczne rysy. Znajdziesz ją w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym. Po wyschnięciu powierzchnię felgi trzeba wygładzić a następnie zabezpieczyć lakierem.

Rysy i zadrapania – pomoże lakiernik

Zdarza się, że felga jest bardzo mocno podrapana przez co samodzielna naprawa może nie przynieść oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji warto udać się do lakiernika, który wygładzi jej powierzchnię metodą piaskową a potem zabezpieczy warstwą farby nanoszoną proszkowo. To skuteczny sposób na to, by przywrócić idealny wygląd nawet bardzo zniszczonym felgom aluminiowym/

Poważniejsze usterki? Udaj się do wulkanizatora

Zadrapania i rysy to nie jedyny problem z jakim zmagać się mogą posiadacze samochodu. Czasem bowiem zdarza się, że w wyniku uderzenia w krawężnik, wpadnięcia w dziurę czy stłuczki felga zniekształca się. Pamiętajmy, że aluminium to metal miękki, który nie jest odporny na działanie dużych sił. Co w takim przypadku? Najlepszym wyborem jest wizyta u dobrego wulkanizatora. Za pomocą toczenia, spawania oraz prostowania może on przywrócić idealny wygląd felg twojego samochodu. Warto jednakże pamiętać, że jak twierdzą specjaliści z serwisu http://ladnefelgi.pl/: “Czasem może zdarzyć się tak, że przy naprawianiu alufelgi dojdzie do jej pęknięcia, co jest wynikiem niepodgrzania aluminium bądź użycia zbyt dużej siły.”. Wówczas naprawa felgi staje się jeszcze bardziej kosztowna a czasem nawet niemożliwa do wykonania.

Podsumowując, na pytanie czy warto naprawiać uszkodzone felgi aluminiowe trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego jak mocno uszkodzona została felga. Poza tym warto ocenić, czy koszty naprawy nie są za wysokie. Czasem zdarza się bowiem tak, że wystarczy dorzucić nieco więcej, by cieszyć się nowymi felgami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here