Kupując samochód, nabywamy nie tylko komfort wynikający z jego posiadania, ale również obowiązek ubezpieczania OC. W momencie wykupywania ubezpieczenia jesteśmy pełni nadziei na to, że w razie, gdyby nastąpiła kolizja drogowa każdy jej uczestnik będzie je posiadał. W rzeczywistości, bywa z tym naprawdę przeróżnie. Stąd też nie zawsze w momencie, gdy zdarzy się kolizja czy wypadek można zachować spokój.

Zaniżony kosztorys naprawy samochodu

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Jednocześnie nie każdy właściciel takowe wykupuje. OC sprawcy wypadku gwarantuje nam pokrycie kosztów naprawy samochodu. Niestety, ale bardzo często zdarza się tak, że jego wysokość nie jest w pełni satysfakcjonująca. Nie każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania.

Już samo zdarzenie drogowe niesie z sobą tak ogromną dawkę stresu, a jednocześnie adrenaliny, że bardzo wiele osób zupełnie nie wie, w jaki sposób postępować. Dodatkowo stan samochodu również często jest dołujący, gdy gołym okiem widać, że mimo wszystko koszty naprawy będą znaczące. Ogromnym problemem w takiej sytuacji jest brak doświadczenia jeśli chodzi o postępowanie w takich sytuacjach, w jaki sposób rozmawiać z ubezpieczycielem, by uzyskać kwotę, która w sposób rzeczywisty będzie w stanie pokryć poniesione straty.

Odwołanie i uzyskanie 100% należnego odszkodowania

W ostatnim czasie coraz popularniejszą działalnością jest odkupywanie odszkodowań ze zdarzeń drogowych przez różne przedsiębiorstwa. W jakim celu się to robi? Przede wszystkim skup odszkodowań daje możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy, a mianowicie jest to znacznie większa kwota niż ta, wyliczona przez ubezpieczyciela. Często zdarza się, że wyliczona wartość szkoda jest zaniżona, nawet w 90% przypadków. Skup odszkodowań jest możliwy również w sytuacji, gdy samo odszkodowanie zostało już wypłacone, jednak nie w czasie bardziej odległym jak 3 lata. Przede wszystkim wynika to z tego, że firmy mają ogromne doświadczenie, nie tylko jeśli chodzi o negocjowanie umów, ale przede wszystkim kosztów z ubezpieczycielami. Znajomość rynku ubezpieczeń ma więc tutaj bardzo duże znaczenie początkowo weryfikowany jest szczegółowy kosztorys konkretnej szkody, ale również stanowisko ubezpieczyciela.

Profesjonalizm przede wszystkim

Profesjonalne podejście do tego typu kwestii, ale przede wszystkim znajomość aktualnych przepisów prawa, schematu działania ubezpieczycieli pozwala na skuteczną pomoc osobom, które tej właśnie pomocy potrzebują. Ponadto bardzo często wysokość odszkodowania jest na tyle niska, że jest w stanie pokryć jedynie część wydatków poniesionych w wyniku zdarzenia drogowego. Skorzystanie z tego typu możliwości wydaje się korzystne, gdyż w ostatnim czasie firmy te odnotowują coraz większe zainteresowanie swoją działalnością. W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku, należy dokładnie zapoznać się z warunkami i wysokością odszkodowania, jakie proponuje ubezpieczyciel, a następnie zgłosić do profesjonalisty, który zweryfikuje te dane i z pewnością będzie w stanie pomóc.

1 KOMENTARZ

  1. Ja korzystałam z Funduszu Odszkodowań Komunikacyjnych, i mimo początkowych obaw jestem zadowolona. Mogłam co prawda wynająć prawnika, ale to są dodatkowe koszty, a przy odsprzedaży szkody finalnie dostałam więcej niż proponował ubezpieczyciel, to najważniejsze : )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here