Kiedyś jedyną możliwością korzystania z auta przez dłuższy okres było kupno auta. Dziś istnieje inna alternatywa – wynajem długoterminowy auta. Takie rozwiązanie ma szereg zalet i jest coraz częściej wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Wynajem długoterminowy – podobnie jak zakup samochodu – daje poczucie niezależności i możliwość dysponowania samochodem. Z tytułu długoterminowej dzierżawy samochodu można liczyć ponadto na przywileje, które nie dotyczą właścicieli posiadających swoje auto. O jakich przywilejach mowa? I dla kogo wynajem długoterminowy jest najlepszym wyborem?

Czym jest wynajem długoterminowy samochodu? Najprościej mówiąc – jest to forma leasingu operacyjnego, w ramach którego wynajmujący użytkuje samochód bez konieczności jego wykupu po zakończeniu trwania umowy. Nie oznacza to jednak, że możliwości wykupu nie ma – niektóre wypożyczalnie umożliwiają taką opcję swoim klientom. Podpisanie umowy wynajmu upoważnia wynajmującego do użytkowania samochodu za określoną opłatą i przez określony czas. Warunkiem podstawowym do podpisania umowy jest posiadanie prawa jazdy i pełnoletność; oczywiście poszczególne wypożyczalnie samochodów mogą wymagać spełnienia dodatkowych warunków.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy? To kwestia bardzo indywidualna, zależna od wypożyczalni i jej cennika, ale także długości trwania umowy, wyboru modelu samochodu oraz dostępności rozmaitych opcji dodatkowych. Niewątpliwą zaletą wynajmu długoterminowego jest to, że wynajmujący nie ponosi żadnych kosztów z tytułu utrzymania wozu – poza zakupem paliwa. Oznacza to, że sfinansowanie przeglądów i innych kosztów utrzymania leży w gestii wypożyczalni samochodów. Jeżeli chcemy poznać dokładny cennik wynajmu, powinniśmy udać się na stronę wypożyczalni i przeanalizować ofertę. Wypożyczalnia długoterminowa floteocars.pl jest jedną z najbardziej konurencyjnych na rynku. W jej ofercie znajdziemy najnowsze modele wielu marek, a także bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Opłata za wynajem zawiera ubezpieczenie samochodu – obowiązkowe OC, a często także Auto Casco czy Assistance). W celu znalezienia najkorzystniejszej cenowo oferty dobrze jest przeanalizować cennik kilku wypożyczalni aut, uwzględniając jakość oferowanych przez nie usług. Cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru, gdyż niekiedy za podejrzanie niską ceną stoi niezadowalająca jakość usług.

Dla kogo wynajem długoterminowy okaże się szczególnie opłacalny? Takie rozwiązanie jest z pewnością idealne dla tych osób, które nie zgromadziły wystarczającej ilości gotówki na zakup samochodu, a nie mają zdolności kredytowej – a zatem kredyt samochodowy jest poza ich zasięgiem. Wynajem samochodów na dłuższy okres czasu jest także popularny wśród firm, które potrzebują zgromadzić sporą flotę samochodową, a nie są w stanie zakupić większej liczby aut. Zarówno właściciele firm, jak i osoby prywatne mogą dokonać wyboru spośród rozmaitych samochodów osobowych czy dostawczych, z silnikami o różnej pojemności i mocy. Dzięki temu bez względu na okoliczności można cieszyć się dostępnością do wymarzonego samochodu bez konieczności jego zakupu.

1 KOMENTARZ

  1. Dla przykładu że można normalnie traktować klienta. wypożyczalnia z Słupska, mojego miasta. Wynajmowałem długoterminowo. Za odpryski na masce czy nawet odprysk na szybie nie musiałem płacić nic dodatkowo pomimo że nie miałem pełnego ubezpieczenia. To się po prostu zdarza i firma to rozumie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here