Posiadasz samochód do wynajęcia lub poszukujesz auta do wynajmu? Na Pokato.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!

Samochód potrzebny od zaraz!

Życie różnie się układa, samochody mają to do siebie, że potrafią się popsuć w najmniej odpowiednim momencie. Posiadanie auta w dzisiejszych czasach bardzo często determinuje nasze życie, pomaga nam szybko i wygodnie przemieścić się z miejsca na miejsce, dostać do pracy, odebrać dziecko z przedszkola, zawieźć mamę do lekarza… wymieniać można bez końca. Większość z nas bez auta nie może się obejść, koniec, kropka! Kiedy już przydarzy nam się nieszczęście mamy stłuczkę czy najzwyczajniej w świecie nasze auto przestało z nami współpracować zaczynamy się zastanawiać co dalej. Odpowiedź jest bardzo prosta wynajmujemy samochód. W każdym mieście znajduje się wypożyczalnia samochodów, jednak po co chodzić, dzwonić i szukać? Mamy Pokato.pl!

A może przeprowadzka?

Przeprowadzacie się, zmieniacie mieszkanie – sama radość, wybieranie farb, tapet, mebli. Zajmujemy się urządzaniem nowego lokum, aranżacją wnętrz. Czas, kiedy mamy pojawić się w naszym nowym apartamencie zbliża się nieuchronnie, w końcu zaczynamy się zastanawiać czym to wszystko przewieziemy. Naszym osobowym autem zajmie to wieczność, przydałoby się coś większego. Nic prostszego, odwiedzamy Pokato.pl – auta małe, duże, średnie, dostawcze, czego w danym momencie potrzeba i to bez wychodzenia z domu.

Jakie dokumenty będą nam potrzebne?

Dokonaliśmy wyboru auta do wynajęcia, musimy jednak pamiętać, że mając najbardziej popularne prawo jazdy kategorii B, możemy prowadzić pojazdy samochodowe, których masa całkowita nie przekracza 3,5 tony (wyjątek tu stanowi autobus i motocykl), oraz pojazd do 3,5 tony wraz z przyczepą, której waga nie przekracza 750 kg. Chcąc wynająć auto powinniśmy mieć ze sobą dokument uprawniający do kierowania pojazdem – prawo jazdy oraz inny dowód tożsamości – dowód osobisty czy paszport, tego wypożyczalnia samochodów najczęściej wymaga. Należy także sprawdzić warunki jakie konkretne wypożyczalnie proponują, zdarzają się bowiem takie w których wymagany jest konkretny staż jako kierowcy np. trzeba mieć prawo jazdy od roku. Istotnym może też być wiek wypożyczającego, zdarza się także, że firma wypożyczająca wymaga wykupienia pakietu dodatkowego ubezpieczenia dla młodych kierowców, najczęściej określa się tak osoby do 25 roku życia. Podobnie sytuacja może się przedstawiać w przypadku osób starszych, tutaj granicą jest najczęściej 70 lat. Część wypożyczalni zastrzega sobie też pobór kaucji tylko z karty kredytowej.

Czego możemy się spodziewać?

Najczęściej wypożyczalnia samochodów daje nam do użytku auto z pełnym bakiem. Powinniśmy mieć świadomość, że oprócz kosztu najmu będziemy musieli ponieść koszt zużytego paliwa. Najprostszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest pobranie auta z pełnym bakiem i w takim samym stanie zwrócenia go. Pamiętać należy, żeby sprawdzić stan techniczny auta, zanim nim odjedziemy: czy auto nie ma widocznych uszkodzeń, czy reflektory są całe, czy pojazd nie posiada wgnieceń, czy zarysowań.

A co z ubezpieczeniem?

Kiedy dokonujemy najmu auta, powinno ono posiadać  wykupione ubezpieczenie. Zwróćmy uwagę jednak przy podpisaniu umowy, ponieważ często znajduje się tam próg, do którego w przypadku uszkodzenia auta podczas użytkowania go przez nas, sami z własnej kieszenie pokrywamy szkody np. 600 czy 800 złotych. Sprawdźmy także komplet dokumentów przekazanych nam przez wypożyczalnię, czy posiadamy fizycznie potwierdzenie zawarcia polisy i dowód rejestracyjny.

Wypożyczenie auta wbrew pozorom nie jest skomplikowane, należy pamiętać tylko o tych kilku opisanych zasadach. W wielu sytuacjach może nam to bardzo ułatwić życie. Obecnie dużo osób podróżując na dużą odległość wybiera transport zbiorczy, a dopiero w miejscu docelowym, by zapewnić sobie łatwe przemieszanie się decyduje się na wynajem auta. Stanowi to bardzo wygodne rozwiązanie. Korzystając z najmu samochodu często jesteśmy w stanie zapewnić sobie ekonomiczną jednostkę, która nieznacznie obciąży nasz budżet, lecz w zamian zapewni komfort i wygodę, pozwoli zaoszczędzić czas co w wielu sytuacjach bywa bezcenne.